Logo
n 800 100 030   Volejte zdarma Po–Pá 8.00-17.00

Vysoušeče rukou - uleví lesům i vaší peněžence

Vše, co jste chtěli vědět o vysoušečích a báli jste se zeptat

Vysoušeče rukou. Nedílná součást každé toalety či umývárny, kterou denně projdou desítky lidí. Zbaví vás nejen otravných front u umyvadel, ale zároveň uleví vaší peněžence. A ve srovnání s klasickým způsobem osušení rukou nabízí daleko hygieničtější a šetrnější podmínky

V tomto článku vám ukážeme, jak tyto přístroje fungují a kde nejlépe zužitkujete jejich potenciál. Také se podíváme, v čem spočívá jejich kouzlo a proč je jejich použití daleko hygieničtější než klasické papírové ručníky. Nezapomeneme si rovněž vysvětlit, v čem se skrývají jejich přednosti a jaké veškeré funkce vám jejich použití usnadní.

Jak vysoušeče fungují?

Elektrické vysoušeče nejsou žádnou žhavou novinkou na trhu. Ba naopak. Setkáváme se s nimi dokonce již od počátku padesátých let minulého století.

Největší boom však zažily až v letech devadesátých, kdy se podstatně změnil celý koncept elektrického vysoušení. Místo toho, aby se voda z rukou vypařovala, začal se klást důraz spíše na tlakové odfoukávání vody z dlaní

A jak takové vysoušeče fungují? Dost záleží na typu technologie. Nejčastěji se však setkáváme s tryskovými a horkovzdušnými přístroji. V ovládání nehledejte žádnou vědu.

U tryskových vysoušečů stačí vložit ruce do zařízení. To vám je osuší pomocí tlaku proudícího vzduchu. Tedy ne doslova, spíše je tímto způsobem zbaví vody na pokožce. Druhým typem jsou již zmíněné horkovzdušné vysoušeče. Ty naopak díky proudícímu horkému vzduchu vypaří veškeré kapičky vody na vašich rukou. Nemusíte mít obavy z vysoké teploty. Teplota vzduchu není tak vysoká, aby vás popálila. Proud teplého vzduchu je na dlaně příjemný.


Které prostory jimi můžete vybavit?

Prakticky jakékoliv, kde jsou potřebné. Nejefektivnějším řešením je umístit je na velmi frekventovaná místa, která za den navštíví opakovaně desítky osob. A právě proto je ve velké většině případů uvidíte zejména v umývárnách a toaletách v nákupních centrech, barech, restauracích, školách, úřadech nebo ve firmách. V těchto prostorech totiž jejich potenciál využijete na maximum.

Hygiena na prvním místě

Jak jsme již výše zmínili, jejich předností je právě zvýšená hygiena. Jistě nejsme sami, které děsí klasické ručníky na veřejných toaletách. Ty jsou totiž zdrojem nespočtu druhů bakterií, prachu a špíny. Čerstvě omyté ruce vlastně opět zašpiní.

Druhou, tentokrát daleko přijatelnější variantou, jsou papírové utěrky. Byť se na první pohled může zdát, že ideálním prostředkem na osušení rukou mohou být právě ony, není tomu tak. Z hygienického hlediska požadavky splňují na první dobrou, ale co s nimi po použití?

Opětovné použití nepřipadá v úvahu kvůli jejich materiálu. A nemusíme si nalhávat, že jedna utěrka na osušení vystačí. Bez důkladného úklidu a pravidelného vysypávání koše na spotřební materiál dochází k nepříjemným situacím, kdy již nemáte kam utěrku vyhodit. Odpadkový koš je zcela zaplněný a použité utěrky se hromadí kolem něj. Zásobník klasicky zeje prázdnotou.

Stojíte uprostřed této apokalypsy a vaším jediným přáním je být co nejrychleji pryč. To není zrovna dvakrát lákavá představa, že? 

A teď si představte umývárnu, ve které strávíte maximálně dvě minutky. Umyjete si ruce a poté je vložíte do vysoušeče. Ten odpočítá nutný čas k osušení rukou a zároveň vám je vydesinfikuje a případně ovoní parfemovaným prostředkem. Veškerá voda z vašich rukou je odvedená do sběrné nádobky. Nikde kolem se neválí použité utěrky, žádná kaluž vody. Šetříte lesy, energii, peněženku i svou trpělivost.


Poradí si i s nejmenšími částicemi prachu

Všechny tryskové vysoušeče jsou navíc vybavené HEPA filtrem, který se postará o dokonalé zachycení i těch nejmenších prachových částic. Tím chrání vaše ruce i sebe samotné. Filtr je nutné čas od času vyjmout a omýt. Pokud je silně znečištěný, je ideální chvíle na to jej vyměnit za nový.

Žádný knoflík mačkat nemusíte

Aby se vám vysoušeče co nejlépe a nejsnadněji ovládaly, disponují hned několika praktickými funkcemi. Tou nejznámější je automatické zapínání a vypnutí. V praxi to vypadá tak, že do přístroje vložíte ruce a zařízení se zapne bez nutnosti stlačení jakéhokoliv knoflíku. Uvnitř něj se totiž nachází senzor pohybu, který funguje právě jako pomyslné spínací tlačítko. Poté, co ruce zase vyjmete z vysoušeče, se opět sám vypne.

Velkou výhodou je také možnost naplnění vysoušeče dezinfekčním přípravkem, který zlikviduje veškeré bakterie na vaší pokožce rukou. Případně jej můžete naplnit parfemovaným přípravkem a užít si příjemný pocit z čistých a voňavých dlaní.

Ve zkratce se investice do elektrických vysoušečů oplatí jak z ekonomického, hygienického, tak z estetického hlediska. Odpadá totiž starost o spotřebovaný materiál, kontrolu odpadkových košů a neustálé doplňování papírových utěrek. Byť se jednorázová investice do přístroje zdá vysoká, vrátí se vám zpět během několika málo let. Zabráníte znečištění umýváren v podobě kaluží vody a promočených utěrek válejících se po zemi a umyvadlech.


Váš košík je prázdný

U  Newsletter k24
Přihlásit k odběru newsletteru

Zákaznický servis

Logo

[email protected]   Kontaktní údaje

n  ZELENÁ LINKA
  800 100 030

Volejte ZDARMA od pondělí do pátku 8.00 - 17.00 hodin

APEK  Ověřeno zákazníky  Trustmark  

f   Y

H
Nahoru
Kancelářský nábytekKancelářský nábytek O
Židle a křeslaŽidle a křesla O
Kancelářské vybaveníKancelářské vybavení O
Kuchyně a jídelnyKuchyně a jídelny O
Šatny a jejich vybaveníŠatny a jejich vybavení O
Venkovní vybaveníVenkovní vybavení O
Dílna a skladDílna a sklad O
Vybavení do školVybavení do škol O