Logo
n 800 100 030   Volejte zdarma Po–Pá 8.00-17.00

Jak předcházet bolestem při dlouhodobém sezení v kanceláři?

Zdravotní židle Reflex Balance XL s balanční mechanikou

Balanční židle jako prevence proti nesprávnému sezení

Bojujete s nepříjemným pocitem z přesezení, bolavými zády a oteklýma nohama? S těmito problémy se běžně setkává každý administrativní pracovník, který většinu svého pracovního dne tráví vsedě za monitorem počítače. Zdraví to rozhodně nesvědčí a dříve či později se to na něm projeví. Ani se nenadějete a z pouhých ztuhlých zad a otrávené nálady se najednou potýkáte s ochablým břišním svalstvem, křečovými žilami či dokonce žilní trombózou.

Přehlížením signálů vašeho těla, že je něco v nepořádku, problém nevyřešíte. Samozřejmě si můžete koupit novou kancelářskou židli, ale kdo vám zaručí, že se problémy nebudou opakovat? S koupí páté nevhodné židle vás i vaši peněženku tento přístup rychle omrzí. Zapomeňte na kompromisy a dočasná řešení, balanční zdravotní židle jsou tou správnou cestou ke zdravému a pohodlnému sezení.

Jak fungují balanční židle?

Balanční mechanismus se dá lehce přirovnat k balancování na gymnastickém míči. Při sezení využíváte tzv. senzomotorické stimulace neboli vychylování z rovnováhy. Ty vás nutí napínat svaly, které během sezení na klasické kancelářské židli nevyužíváte. A zároveň uvolníte nezdravě přetěžované svalstvo.

V naší nabídce si můžete vybrat ze dvou typů balančních mechanismů. Tím prvním jsou židle z řady BALANCE, kterými hýbe systém Stop&Go a synchronní mechanika. Získáte tak doslova dvě židle v jedné – klasickou kancelářskou a balanční. V balančním režimu můžete pohybovat sedákem do všech stran a simulovat tak sezení na gymnastickém míči. Nemusíte mít strach z náročnosti na fyzičku, řada BALANCE je vhodná pro všechny věkové kategorie, jelikož balancování můžete kdykoliv zastavit.

Druhým typem mechanismu jsou vybavené židle řady FLEX, které nabízí plné využití balanční mechaniky. V praxi to vypadá tak, že nebalancujete pouze na sedáku, ale na židli jako celku. Na kondici je to podstatně náročnější, a proto je doporučujeme hlavně zdatným uživatelům, kterým sport a pohyb není cizí. Jakmile vás balancování omrzí, zastavíte jej pomocí funkce Stop&Go, jako je tomu u židlí BALANCE.

 

Jak vám balanční židle pomůže?

V případě, že většinu svého pracovního dne strávíte sezením u počítače, bude pro vás balanční židle praktickou asistentkou, bez které v kanceláři nedáte ani ránu. Namísto neustálého prokřupávání zad můžete z pohodlí pracovního místa rehabilitovat a posilovat vaše svalstvo. U běžné kancelářské židle nastavíte pouze hloubku její bederní opěrky či sklon opěrky hlavy. Krátkodobě se vám uleví, ale v delším časovém horizontu si tím ani trochu nepomůžete

Klíčem ke zdravému sezení je totiž neomezený pohyb na židli bez tlaku na meziobratlové ploténky. Kdy a na jak dlouho se promění vaše židle v gymnastický míč, rozhodnete vy sami. Vaši pozornost už víckrát nebude od práce odvádět neustálé protahování končetin a rovnání páteře. Lákavá představa, že? Nyní ji máte na dosah rukou.

Proč zvolit právě balanční židli?

Nesporná výhoda těchto židlí spočívá v prevenci zdravotních problémů zapříčiněných dlouhodobým sedavým zaměstnáním. Vašemu tělu se uleví a odvděčí se vám za to zvýšeným pracovním výkonem bez sebemenšího rozptýlení. Změnu k lepšímu poznáte během několika málo dní.

Balanční mechanismus u jiných židlí nenajdete. Je patentovaný a naprosto jedinečný. Neztrácejte čas neustálými obměnami kancelářských židlí, zbavte se svých problémů okamžitě díky balančním židlím.

Zdravotní židle Techno Flex XL s balanční mechanikou

 

Váš košík je prázdný

U  Newsletter k24
Přihlásit k odběru newsletteru

Zákaznický servis

Logo

[email protected]   Kontaktní údaje

n  ZELENÁ LINKA
  800 100 030

Volejte ZDARMA od pondělí do pátku 8.00 - 17.00 hodin

APEK  Ověřeno zákazníky  SOS  Trustmark  

f   Y

H
Nahoru
Kancelářský nábytekKancelářský nábytek O
Židle a křeslaŽidle a křesla O
Kancelářské vybaveníKancelářské vybavení O
Kuchyně a jídelnyKuchyně a jídelny O
Šatny a jejich vybaveníŠatny a jejich vybavení O
Venkovní vybaveníVenkovní vybavení O
Dílna a skladDílna a sklad O
Vybavení do školVybavení do škol O