Logo
n 800 100 030   Volejte zdarma Po–Pá 8.00-17.00

Informace o židlích

Pokud si nebudete jistí, co znamená jakákoliv funkce židle nebo křesla, tak zde můžete najít odpověď. Je to obecný návod na všechny židle a křesla. Pokud má židle nějakou nadstandardní funkci, může se stát, že ji zde nenajdete. V takovémto případě volejte na bezplatnou infolinku 800 100 030 nebo pište na servis@kancelar24h.cz.

 
Mechaniky
Permanentní kontakt, CPT mechanika  

Mechanika s názvem permanentní kontakt zajišťuje základní podmínky pro zdravé sezení. Mechanika s možností nastavení správného sklonu opěradla nebo po odjištění permanentní kontakt zad sedícího s opěradlem. Jednou pákou je možné nastavit výšku sezení. Součástí mechanismu je i možnost nastavení výšky opěradla. Vhodná doba sezení 4-8 hodin.

Například židle: Torino, Milano, Balis

Synchronní mechanika  

Synchronní mechanika umožňuje nastavení sklonu a úhlu sedáku ke sklonu a úhlu nastavení opěráku. Tato mechanika umožňuje nastavení židle do ideální polohy vhodné pro sedícího, kdy uživatel se může na židli pohybovat a mechanismus zajišťuje kopírování opěráku se zády sedícího se současným naklápěním sedáku. Vhodná doba sezení 8-24 hodin.

Asynchronní mechanika  

Kancelářské židle s asynchronní mechanikou mají nezávisle nastavení úhlu opěráku a sedáku, tzn. tyto kancelářské židle mají dvě páčky. Některé levnější kancelářské židle s asynchronní mechanikou mají sedák s pevným úhlem a naklápí se pouze opěrák židle. Vhodná doba sezení 4-24 hodin.

Například židle: Alex, Comfort

Houpací mechanika  

U kancelářské židle nebo křesla s houpací mechanikou tvoří opěradlo a sedák jeden celek. Houpací mechanika umožňuje houpání na kancelářském křesle s možností blokace v určité poloze. Nastavení protiváhy je součástí většiny synchronních a houpacích mechanik kancelářských židlí. Nastavení síly protiváhy se provádí utahováním nebo povolováním šroubu umístěného pod sedákem kancelářské židle. Výsledkem je nastavení tuhostí houpání, která se odvíjí od hmotnosti uživatele. Vhodná doba sezení 4-8 hodin.

Například židle: Kitt exclusive, Tech Plus

Ostatní mechaniky  Ostatní mechaniky jsou většinou zdokonalení těchto čtyřech základních mechanik nebo jejich "okleštěných" verzí.
 
 
Kolečka
Na tvrdou podlahu Na tvrdou podlahu jsou vhodná měkká kolečka, která podlahu nepoškodí a nijak neponičí. Jsou vhodná na všechny druhy tvrdých podlah - linoleum, parkety nebo plovoucí podlahy.
Na měkkou podlahu Na měkkou podlahu jsou vhodná všechna kolečka, která jsou tvrdá. Jsou levnější a doporučují se hlavně na koberce.
Brzděná Brzděná kolečka jsou na tvrdou nebo měkkou podlahu. Funkce brzdy funguje tak, že v případě nezatížení židle se kolečka brzdí. V případě, že si na židli sednete, kolečka se odbrzdí.
Kluzáky Kluzáky jsou náhradou za kolečka a používají se v případě, kdy nechcete, aby židle měla kolečka a nechcete, aby se jakkoli hýbala.
Průměr kolečka Průměry koleček jsou od 40 mm do 75 mm. Standardní je 50mm. Čím větší kolečko, tím je pohyb na židli více usnadněný.

 

 

Kříž
Plastový kříž
V dnešní době velmi používaný kříž. Tento kříž je cenově dostupný a celkově je dostačující pro nosnosti židle či křesla do 120 kg. Plastové kříže jsou dostatečně pevné a posledních 5 let i kvalitní. Většinou je v černé barvě.
Kovový kříž Moderní kovový kříž je určený na všechny typy židlí a křesel. Klasický kovový kříž vydrží zátěž až 190 kg. Kříže se vyrábí v barvách černých, chromových, metalických, hliníkových a jiných (dle přání zákazníka).

 

 

Područky
Pevné Pevné područky jsou nepohyblivé. Područky jsou pevně připojeny ke křeslu nebo židli. Většinou se připojují na sedák nebo na sedák a opěrák.
Výškově stavitelné Výškově stavitelné područky jsou nastavitelné do různých výšek. Toto nastavení zaručuje lepší nastavení židle. Vhodná pro univerzální nastavení - pro vysoké i nízké.
Stranově stavitelné Stranově nastavitelné područky můžete odklápět do stran. Otáčí se buďto celá područka nebo jen horní část. Ani jedno nemá nějakou extra výhodu. Tyto typy područek většinou jen doplňují další funkce.
Dopředu a dozadu stavitelné Područky jsou stavitelné horizontálně po ose. Opět většinou doplňují jiné funkce područek. Nastavení je vhodné pro ergonomické sezení nebo popřípadě na to, aby se Vám židle vlezla s područkami pod stůl.
S nastavitelným rozpětím Tyto područky můžete nastavit blíže nebo dále od křesla. Tyto funkce jsou žádoucí u větších osob.
Odklopitelné

Odklopitelné područky se "odklápějí" dozadu za židli. Područky jsou vhodné k nižším stolům, aby židle zajela pod stůl. Většinou je to potřeba u vyšších osob, které mají nastavený píst židle (výšku) do vyšších poloh.

Například židle: Combi plus

 

Nosnost

Nosnosti židlí jsou vždy napsány v každém detailu produktu. Nosnosti by se neměli dlouhodobě překračovat. Kupujte si židle raději s vyšší nosností. Židle s nosností 100 kg udrží krátkodobě i 130 kg člověka, ale toto důrazně nedoporučujeme. Může se stát, že vám sjede píst až k zemi a židli již nebude možno výškově nastavit.

 

Tuhost

Nastavení tuhosti židle je téměř samozřejmostí. Nastavuje se tuhost houpání na kancelářské židli či křeslu. Nastavuje se de facto síla tlaku, jaký musíte vytvořit, aby jste opěradlo uvedli do pohybu.

 

Rozdíl mezi kancelářskou židlí a křeslem

Rozdíly mezi židlí a křeslem jsou někdy velmi těžko popsatelné. Křeslo je většinou robustnější a má houpací mechanismus. Židle bývá naopak méně robustní a má všechny ostatní typy mechanismů. Výjimka však někdy potvrzuje pravidlo. Kancelářská křesla často mají pevné područky, které bývají smontovány k sedáku i opěráku. Křesla většinou bývají pohodlnější. Židle jsou zase z většiny ergonomičtější a vhodnější pro zdravé sezení.

 

Kvalitní kancelářské židle a kancelářské křeslo

Kvalitní židle nemusejí být jen ty drahé, ale můžete si koupit i z těch levnějších židlí nebo křesel. Garance vrácení peněz je samozřejmostí a záruka 5 let je celkem dobrá vizitka - jsme si opravdu jistí našimi výrobky a jejich kvalitou.

 

Váš košík je prázdný

U  Newsletter k24
Přihlásit k odběru newsletteru
H
Nahoru
Kancelářský nábytekKancelářský nábytek O
Židle a křeslaŽidle a křesla O
Kancelářské vybaveníKancelářské vybavení O
Kuchyně a jídelnyKuchyně a jídelny O
Šatny a jejich vybaveníŠatny a jejich vybavení O
Venkovní vybaveníVenkovní vybavení O
Dílna a skladDílna a sklad O