Logo
n 800 100 030   Volejte zdarma Po–Pá 8.00-17.00

např. kancelářská židle, stůl, skartovač...

Výškově stavitelné stoly - Zvyšte svou koncentraci a produktivitu. Postavte se

Jestli jste stejně jako 85 % pracujících unaveni ze sedavé práce, pak jste otevřeli správnou stránku. Řešení je konečně na dosah. Revoluční výškově nastavitelné stoly umožňují práci vsedě i vestoje. Takové práci říkáme střídavá práce. A její pozitivní účinky na lidské tělo jsou přímo ohromující.

zobrazit celý text

Zápory sezení a Výhody práce vestoje

Co se děje s vaším tělem, když sedíte?

1. Snižuje se spotřeba energie
Při dlouhém vysedávání za počítačem se snižuje výdaj vaší energie. Práce je jednoduchá, nezapojujete tolik svalů. Z toho důvodu se cítíte unavenější.
2. Zvyšuje se riziko obezity
Dlouhodobé sezení snižuje výdaj energie na minimum, protože nevyužíváte hlavní pohybové svalstvo. Spalujete minimum kalorií, proto při sezení v podstatě tloustnete.
3. Zvyšuje se riziko cukrovky
Dlouhodobé vysedávání narušuje schopnost těla zpracovávat krevní cukr a způsobuje sníženou citlivost na hormonální inzulín, který pomáhá filtrovat glukózu z krve do buněk, kde může být použita pro energii.
4. Zvyšuje se riziko onemocnění srdce
Sedavé zaměstnání zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění až o 64 %.
5. Revmatické problémy
Nadměrné sezení vyvíjí obrovský tlak na spodní část vašich zad. Prokazatelně tak může způsobit například osteoartrózu nebo jiné onemocnění související s opotřebením kloubů.


Začněte pracovat vestoje

1. Při práci vestoje se častěji pohybujete
To vede ke zvýšenému výdeji energie a spalování kalorií. Pohyb je přirozený a příjemný, sem tam se projdete po místnosti a protáhnete.
2. Zapojujete více svalových partií
Mnohem více než v běžném sedu, který nadměrně namáhá šíjové svalstvo. Zátěž je rovnoměrněji rozložena a postupně se přesouvá změnou držení těla. Budete méně strnulí, ulevíte celým zádům a budete se cítit živější.
3. Dobře se přemýšlí a koncentrace vydrží déle
Mnoha lidem to vestoje lépe a vytrvaleji myslí. Soustředění je totiž delší a hlubší. Prokázaly to mnohé výzkumy i slavná jména, která práci vestoje praktikovala. Byl to například Hemingway, Masaryk, da Vinci, Napoleon nebo Goethe.
4. Svoboda pohybu vede k dalším změnám
Když nemůžete chytit myšlenku nebo narazíte na problém, nezíráte strnule na obrazovku. Projdete se po místnosti nebo třeba vykouknete z okna. Práce vestoje podporuje přemýšlení mimo zajeté koleje.
5. Rizika jsou menší než při nehybném stání
Dlouhé statické vystávání u stolu je stejně nezdravé jako dlouhé statické vysedávání. Pokud ale sezení se stáním zkombinujete v tzv. střídavou práci, předcházíte nebo minimálně snižujete všechna rizika, která vám jinak hrozí. A která jsme výše vypsali.

skrýt text

Výškově stavitelné stoly

Podle ceny

0 - 0

Váš košík je prázdný

U  Newsletter k24
Přihlásit k odběru
H
Nahoru
Kancelářský nábytekKancelářský nábytek O
Židle a křeslaŽidle a křesla O
Kancelářské vybaveníKancelářské vybavení O
Kuchyně a jídelnyKuchyně a jídelny O
Šatny a jejich vybaveníŠatny a jejich vybavení O
Venkovní vybaveníVenkovní vybavení O
Dílna a skladDílna a sklad O