Jak fungují balanční židle?

Bojujete s nepříjemným pocitem z přesezení, bolavými zády a oteklýma nohama? S těmito problémy se běžně setkává každý administrativní pracovník, který většinu svého pracovního dne tráví vsedě za monitorem počítače. Balanční židle jsou tou správnou cestou ke zdravému a pohodlnému sezení.

Balanční židle jako prevence proti nesprávnému sezení

Balanční mechanismus se dá lehce přirovnat k balancování na gymnastickém míči. Při sezení využíváte tzv. senzomotorické stimulace neboli vychylování z rovnováhy. Ty vás nutí napínat svaly, které během sezení na klasické kancelářské židli nevyužíváte. A zároveň uvolníte nezdravě přetěžované svalstvo.

V našem e-shopu si můžete vybrat ze dvou typů balančních mechanismů. Tím prvním jsou židle z řady BALANCE, kterými hýbe systém Stop&Go a synchronní mechanika. Získáte tak doslova dvě židle v jedné – klasickou kancelářskou a balanční. V balančním režimu můžete pohybovat sedákem do všech stran a simulovat tak sezení na gymnastickém míči. Nemusíte mít strach z náročnosti na fyzičku, řada BALANCE je vhodná pro všechny věkové kategorie, jelikož balancování můžete kdykoliv zastavit.

Druhým typem mechanismu jsou vybavené židle řady FLEX, které nabízí plné využití balanční mechaniky. V praxi to vypadá tak, že nebalancujete pouze na sedáku, ale na židli jako celku. Na kondici je to podstatně náročnější, a proto je doporučujeme hlavně zdatným uživatelům, kterým sport a pohyb není cizí. Jakmile vás balancování omrzí, zastavíte jej pomocí funkce Stop&Go, jako je tomu u židlí BALANCE.

Jak vám balanční židle pomůže?

V případě, že většinu svého pracovního dne strávíte sezením u počítače, bude pro vás balanční židle praktickou asistentkou, bez které v kanceláři nedáte ani ránu. Namísto neustálého prokřupávání zad můžete z pohodlí pracovního místa rehabilitovat a posilovat vaše svalstvo. U běžné kancelářské židle nastavíte pouze hloubku její bederní opěrky či sklon opěrky hlavy. Krátkodobě se vám uleví, ale v delším časovém horizontu si tím ani trochu nepomůžete

Klíčem ke zdravému sezení je totiž neomezený pohyb na židli bez tlaku na meziobratlové ploténky. Kdy a na jak dlouho se promění vaše židle v gymnastický míč, rozhodnete vy sami. Vaši pozornost už víckrát nebude od práce odvádět neustálé protahování končetin a rovnání páteře. Lákavá představa, že? Nyní ji máte na dosah rukou.

Proč zvolit právě balanční židli?

Nesporná výhoda těchto židlí spočívá v prevenci zdravotních problémů zapříčiněných dlouhodobým sedavým zaměstnáním. Vašemu tělu se uleví a odvděčí se vám za to zvýšeným pracovním výkonem bez sebemenšího rozptýlení. Změnu k lepšímu poznáte během několika málo dní.

Balanční mechanismus u jiných židlí nenajdete. Je patentovaný a naprosto jedinečný. Neztrácejte čas neustálými obměnami kancelářských židlí, zbavte se svých problémů okamžitě díky balančním židlím.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *